Чортів психолог. Потім Олеся думає брутальніше: «Зас…ний психолог».
Вона підвела очі.
Подивилася в бік будинку. З вікна визирало обличчя жінки, яка її народила. Олесі стало ще зимніше. Підкотила машина. Автоматично відчинилися ворота. Олеся пішла попереду машини. Спинилася, обернулася. Сказала:
— Якщо ви так будете мене переслідувати, я кинуся під вашу ж машину.
Він, певно, почув, бо машина спинилася одразу за ворітьми. Олеся рушила далі теж пішака. Вирішила — так ітиме до Києва. Дорогою додумає, що робити, куди прихилити дурну, мовби розбиту відтепер голову.
Уже за селищем, у лісі, її наздогнало інше авто. Не таке круте, як батьків «джип». Спинилося поруч.
— Дєвочка, садісь, подвезьом.
Олеся заперечливо похитала головою. І тут із машини вискочив один гевал, за ним — інший. Кілька блискавичних порухів — і Олесю заштовхали на заднє сидіння. Гевал номер один (а може, й два) сів поруч. Їй наказали поводитися тихо. Тоді будуть менші неприємності. Залишиться жива й отримає задоволення. Олеся шарпнулася, та двері, звісно, були замкнуті.
— Не дурій, — сказав той, що поруч. — Мармиза в тебе на вигляд розумна.
«Невже це люди Ігоря Леонідовича? — подумала. — Невже він така сволота?»
Гіркота й розпач залили її з головою. Що з нею зроблять — зґвалтують, уб’ють? Чи те й інше? Авжеж, ніхто ж не знає, де вона. Навіть бабуся.
Озивається її сотовий, і гевал одразу його забирає. Олеся гарячково шукає вихід, але виходу нема. Вікна в машині затемнені, руки у гевала міцні.
Машина виїжджає з лісу на трасу.
І тут водій каже:
— Здається, за нами хвіст. Точно, хвіст, блін.
Серце в Олесі голосно бухає. Од радості навіть ледь не вискакує з грудей.
— Це мій тато, — торжествуюче каже вона.
— Твій тато? — Той, що спереду, видно, трохи збентежений. — І хто ж він у тебе?
— Міністр, — випалює Олеся.
— Міністр? — Гевал поруч хмикає. — Міністр чого? Оборони чи ментовський?
— Даремно ви іронізуєте. — Упевненість, що саме її батько переслідує цю машину, росте всередині Олесі. — Він голова Держагенства з оцінки ресурсів.
— Блін!
Водій раптом починає трохи гальмувати.
— Що ти робиш? Ідіот, чи що?
Той, що біля Олесі, ледь не підстрибує.
— А те, що номери вроді всамділі кабмінівські, — каже водій. — Здається, влипли.
— То що робити?
— Спинитися й чемно вибачитися.
— Гадаєш, не відірвемося?
— Якщо то людина Хама, нам кранти. Перехватка гарантована. І законна молотилка. А так, може, викрутимося.
І до Олесі:
— Заступишся за мальчіков, красунечко?
— Зупиняйте! — Де й береться в Олесі владність.
Вони таки спиняють машину. І машина, що їхала за ними, спинилася.
То справді був Ігор Леонідович. Йому сказали, що вийшла помилочка. Що вони чемно велися з панною, хай скаже. Хотіли просто підвезти.
— Що скажеш, Олесю? — Ігор Леонідович.
— Хай їдуть, — сказала Олеся з королівським жестом.
— Гаразд, — погодився Ігор Леонідович і до тих двох:
— Ключі!
— Ну, шеф, — спробував канючити водій.
— Машину я вам лишаю, але ключі заберу, — сказав батько Олесі. — І не смикайтесь. Я вже дав сигнал на перехват. У вас просто заберуть машину, а якщо ваш шеф домовиться з ментами — повернуть. Хто, я думаю, пояснювати не треба? Ну й ладненько.
— Крутий у мене таточко, — сказала Олеся в машині.
— Я за тебе злякався, — почула у відповідь. — Повір мені, ніколи ще так не боявся. Всю обласну ментовку, а через неї спецназ здуру підняв. Так що вони далеко б усе одно не втекли.
— А хто вони?
— Сучара якась. Може, з тих, що дівчат у закордонні борделі доставляють.
— Мені якраз після сьогоднішнього туди й дорога, — сказала Олеся.
Він «золотим» голосом:
— Ну, пробач, Лесечко. Пробач, люба.
— Я не люба, — відрізала Олеся.
— Усе одно, пробач. Усе взагалі вийшло по-дурному. Хоча, якщо відверто, мене давно підмивало признатися, сказати, хто я такий тобі.
Тут Олеся й мовила майже лагідним тоном, що за порятунок вона вдячна. Навіть дуже. Але в понеділок подасть заяву на звільнення. І просить їй не перешкоджати. Бо все одно вчинить, як задумала. Що надалі їм ліпше не знатися. Що жодних претензій вона до нього не має. Ігор Леонідович на диво просто сказав у відповідь, що просить цього не робити. Що в нього є, крім цього будинку, у Києві квартира і він збирався їй подарувати. Що це хоч маленьке щось для неї.
— Оце вже ні, — сказала Олеся. — Обійдемось без подачок і компенсацій.
І попросила спинитися біля найближчої станції метро.
— Якщо ти наполягаєш.
— Наполягаю.
«Яка я дурепа, — подумала Олеся. — Мабуть, таки дурепа. Але я залишуся дурепою. Залишуся, — комусь безмовно крикнула. — Я, Олеся, кругла сирота, м’яч, кулька».
Олеся дотримала слова і найперше, що зробила, коли в понеділок з’явилася в агентстві, — подала заяву на звільнення. Вона вже знала від бабусі, яка комусь там подзвонила, що місце вчительки у школі поблизу, про яке клопоталася бабуся, зайняте. Так довго, тим більше в Києві, чекати не могли. Отож, перспективи з роботою були туманні. Як і перспективи з життям узагалі.
Бо так, як було досі, далі тривати не могло. У такому разі потрібно було б гратися, прикидатися, удавати, що нічого особливого не трапилося. Але цього Олеся не хотіла, не могла так чинити. Її обрушений світ назад вернути неможливо.